XVII Gala Biznesu
Wielkimi krokami zbliżamy się do najważniejszego dla Izby Gospodarczej „Śląsk” dnia w roku, święta przedsiębiorczości, czyli Gali Biznesu. Wydarzenie to jest nie tylko idealną okazją, by celebrować sukcesy opolskiej gospodarki, ale także wspaniałą okazją do spędzenia miłego wieczoru przy wykwintnej kolacji i akompaniamencie wspaniałej muzyki.
Gala, poza kilkoma wyjątkami, organizowana rokrocznie odbywa się przy udziale partnerów, bez których zorganizowanie jej nie byłoby możliwe. Traktujemy to jako wyraz integracji przedsiębiorczej, jej współorganizacja z jednostkami samorządu terytorialnego stanowi o symbiozie zachodzącej pomiędzy dwoma, odrębnymi światami. Patroni Honorowi oraz Merytoryczni stanowią o podniosłej randze tego wydarzenia. Społeczność gospodarcza, jest najważniejszą częścią społeczeństwa, to dzięki niej powstały takie słowa jak innowacyjność, to ona jest praktycznym potwierdzeniem słowa determinacja. Przedsiębiorczość to rozwój społeczny — ten lokalny i globalny. Przedsiębiorczość to wiara we własne możliwości i motywator zmian w naszym codziennym życiu.
Izba Gospodarcza „Śląsk” wraz ze współorganizatorami Starostwem Powiatowym w Opolu oraz Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki, ma zaszczyt zaprosić opolskich przedsiębiorców na tegoroczną Galę Biznesu w Hotelu Arkas w Prószkowie już 12 maja.
Odbywa się ona pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Starosty Opolskiego Henryka Lakwy, Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, Wójta Gminy Dobrzeń Wielki Piotra Szlapy, Wójta Gminy Reńska Wieś Tomasza Kandziory oraz Wójta Gminy Tarnów Opolski Krzysztofa Mutza. Partnerem Merytorycznym Gali została Fundacja Rozwoju „Śląska” oraz Uniwersytet WSB Merito w Opolu. Każde ważne wydarzenie ma swoich opiekunów medialnych - Patronat Medialny objęło Radio Doxa, gazeta Opolska, oraz tygodnik Wochenblatt.
Jesteśmy pewni, że celebracja 30-lecia Izby Gospodarczej „Śląsk” a wraz z nią uhonorowanie jej przyjaciół, a przede wszystkim wyłonienie i nagrodzenie zwycięzców Konkursu Firma Roku 2022 upłynie w niezwykle przyjemnej, podniosłej atmosferze, której twórcami będą jej uczestnicy.
30 lat minęło – to wystarczający powód do świętowania w czysto biznesowym stylu!
Dobre przygotowanie merytoryczne i praktyczne, to podstawa poprawnie prosperującego przedsiębiorstwa, ale czy to wystarczy? Otóż okazuje się, że nie – aby zachować równowagę i stały, zdrowy rozwój na tle konkurencji należy dodać odrobinę relaksu i dobrej zabawy i dopiero wtedy mamy gotowy przepis na sukces! A więc zaczynamy:
16.00: Rozpoczęcie celebracji 30-lecia Izby Gospodarczej „Śląsk” – nie planujemy szybkiego zakończenia. W planie czeka między innymi:
- Konferencja ekonomiczno-gospodarcza z udziałem gościa specjalnego dr. Inż. Janusza Steinhoffa, Uniwerystetu WSB Merito w Opolu, Biura Saxony Trade&Investment
- Rozstrzygnięcie konkursu Firma Roku i wręczenie autorskich statuetek laureatom w 3 kategoriach:
- Junior Biznesu
- Lider Biznesu
- Firma Roku
- Uhonorowanie przyjaciół Izby Gospodarczej „Śląsk”
- Uroczysta kolacja
- Tort wraz z toastem za kolejne 30 lat Izby!
- Koncert zespołu Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj
- Oraz wiele, wiele więcej!
Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj
Wirtuozerski akordeon, polska mistrzyni Fado, pedagodzy i absolwenci Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz taniec... SILESIAN TANGO QUINTET & KINGA RATAJ.
Przedstawiają projekt muzyczny oparty na twórczości Astora Piazzolli (1921-1992), wybitnego kompozytora argentyńskiego i wirtuoza bandoneonu. Projekt jest hołdem dla twórczości Astora Piazzolli, postaci niezwykle ważnej w historii tanga, który zrewolucjonował narodowy klejnot Argentyny, łącząc tango argentyńskie, jazz i muzykę klasyczną w jedną niepowtarzalną całość - Tango Nuevo, styl który do dziś inspiruje muzyków i słuchaczy na całym świecie.
Najpiękniejsze utwory selektywnie złożone w całość, łączą w sobie emocjonujące dźwięki kwintetu instrumentalnego, ekspresję wokalistki wykonującej utwory w oryginalnych językach: hiszpańskim, francuskim, angielskim oraz zmysłowość tancerzy.
Tegoroczna Konferencja odbędzie się w Hotelu Arkas w dniu 12 maja. Skierowana będzie do uczestników Gali oraz chętnych gości spoza listy gości zaproszonych na Galę.
Naszym głównym prelegentem i jednym z gości honorowych jest dr inż. Janusz Steinhoff – którego wystąpienie poruszy bardzo aktualny i nurtujących wielu przedsiębiorców temat - „Stan, perspektywy i główne wyzwania polskiej gospodarki".
Konferencja jest częścią Gali Biznesu, której od samego początku przyświecała myśl integracji i promocji środowiska gospodarczego, z biegiem lat i w toku zdobywanego doświadczenia uznaliśmy, że spotkanie tak wielu wspaniałych osób w jednym czasie i miejscu jest fantastyczną okazją do uzupełnienia spotkania o panel merytoryczny. W tym roku razem z naszymi Partnerami Merytorycznymi Fundacją Rozwoju Śląska oraz Uniwersytetem WSB Merito w Opolu zaplanowaliśmy konferencję oscylującą wokół sytuacji gospodarczej i ekonomicznej zarówno naszego regionu jak i w całej Polsce. Nie zabraknie tematów związanych z możliwościami inwestowania na terenie rynków zachodnich oraz pozyskania środków na rozpoczęcie lub rozwinięcie działalności na tych rynkach oferowanych przez rodzime i zagraniczne instytucje. Jesteśmy pewni, że szerokie spektrum tematyczne zaspokoi ciekawość naszych gości.
Prosimy pamiętać, że udział w konferencji jest darmowy, a i ilość miejsc ograniczona.
Chcesz wziąć udział w samej konferencji? Napisz lub zadzwoń:
77 453 84 83
dr Janusz Steinhoff,
wicepremier i minister w rządzie Jerzego Buzka
Poseł na Sejm X, I i III kadencji. W latach 1990-1994 prezes Wyższego Urzędu Górniczego. Wicepremier i minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka. Aktywny promotor idei samorządu gospodarczego. Od ponad 20 lat pełni funkcję przewodniczącego Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. W latach 2012-2020 przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej. Obecnie Przewodniczący Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC. Ekspert ekonomiczny, autor wielu opracowań i patentów z dziedziny górnictwa, energetyki i ochrony środowiska.
prof. dr hab. Marian Noga
Dyrektor Instytutu Współpracy z Biznesem na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, wykładowca akademicki, ekspert w Narodowym Centrum Nauki. Komentator ekonomiczny TVN. Senator IV i V kadencji, w latach 2004-2010 członek Rady Polityki Pieniężnej.
Członek Team Europe - zespołu ekspertów informujących o funkcjonowaniu i polityce Unii Europejskiej, gdzie zajmuje się makroekonomią ze szczególnym uwzględnieniem polityki pieniężnej, polityką fiskalną w europejskiej przestrzeni gospodarczej, funkcjonowaniem strefy wspólnej waluty ze szczególnym uwzględnieniem strefy euro, funkcjonowaniem sektora usług w UE oraz ekonomią kultury.
W pracy naukowej zajmuje się teorią wzrostu gospodarczego, polityką fiskalną
i monetarną oraz ekonomicznymi aspektami ochrony środowiska.
Anna Kurzynoga
W ramach prezentacji przedstawiciel Saksońskiej Agencji Wspierania Gospodarki, Anna Kurzynoga, kierownik projektu ds. współpracy z Polską przedstawi strukturę gospodarki saksońskiej oraz możliwości kooperacji saksońskiego biznesu z partnerami polskimi. Ponadto wskaże na możliwości inwestycyjne w Saksonii i narzędzia wsparcia biznesu, jakimi dysponuje Saksońska Agencja Wspierania Gospodarki w procesie ekspansji na rynku niemieckim.
Saksońska Agencja Wspierania Gospodarki (Saxony Trade & Invest) jest spółką skarbu Wolnego Państwa Saksonia.Misją Saxony Trade & Invest jest wspieranie rozwoju gospodarczego landu, m.in w ramach realizacji projektów kompleksowej obsługi inwestycji na terenie Saksonii oraz aktywnego wsparcia dla saksońskich msp we wdrażaniu procesów innowacyjnych i rozwoju kooperacji gospodarczych w kraju i zagranicą.
Firma Roku
Konkurs Firma Roku ma na celu docenienie i wyłonienie tych spośród firm, których profil działalności, skuteczność oraz poziom świadczonych usług jest wyrazem profesjonalizmu i najwyższej jakości.
Przeprowadzenie konkursu jest działaniem wieloetapowym, na które składa się między innymi przyjęcie zgłoszeń konkursowych, obrady kapituły konkursowej oraz wyłonienie laureatów konkursu w kilku kategoriach:
1. Przedsiębiorstwo
2. Junior Biznesu
3. Lider Biznesu
Kapituła konkursowa ma prawo przyznać także własne nagrody specjalne lub wyróżnienia. Zwieńczeniem konkursu jest ogłoszenie wyników obrad kapituły podczas Gali Biznesu – wydarzenia dedykowanego zwycięzcom konkursowym, ale także stanowiącego rolę integrującą środowiska gospodarcze regionu. Szczegóły dotyczące zasad przeprowadzenia konkursu znajdą Państwo w regulaminie konkursu.
Najważniejsze informacje dotyczące konkursu:
- Uczestnictwo w Konkursie jest skierowane do wszystkich przedsiębiorców z województwa opolskiego.
- Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.
- Zgłoszenia konkursowe należy przesyłać od dnia 20.03.2023 do dnia 21.04.2023 roku za pośrednictwem formularzy zgłoszeniowych.
- Prosimy także o przesłanie na adres
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. : materiałów zdjęciowych, filmowych, promocyjnych, poświęconych zgłaszanej firmie.