Planowanie sukcesji firmy

Rodzinny interes
Wkładasz olbrzymi wysiłek w tworzenie i prowadzenie firmy. Jesteś z niej dumny, choć czasem sprostanie wszystkim przeciwnościom losu wydaje się ponad siły. Myślałeś o tym, kiedy przejdziesz na emeryturę – zasłużony odpoczynek? Zdecydowałeś, kiedy to nastąpi? Czy wiesz co się stanie z firmą po Twoim odejściu?
Jak podaje magazyn Forbes (01/2013) tylko 30 % rodzinnych imperiów wytrzymuje zmianę pokoleniową. Dlatego najbogatsi polscy przedsiębiorcy podjęli już najważniejsze decyzje i realizują swój plan sukcesji pokoleniowej.
Jeśli zastanawiasz się jak to zrobić, to wiedz, że przez ten trudny proces nie przejdziesz sam. Tylko grupa profesjonalnych doradców będzie w stanie pomóc podjąć ci najtrudniejsze decyzje.
Aby prawidłowo przeprowadzić zmianę pokoleniową musisz połączyć wiedzę i doświadczenie z wielu dziedzin: prawa, podatków, finansów oraz psychologii. Każdy, nawet najlepszy plan, aby mieć szansę powodzenia musi zostać wcielony w życie. Wymaga to opracowania i przygotowania optymalnej strategii spadkowej, a w konsekwencji wielu dokumentów, które pozwolą na płynne przekazanie i przetrwanie rodzinnego majątku, rodzinnej firmy.
Musisz wiedzieć, w jaki sposób dokonasz podziału swojego majątku, kiedy i komu go przekażesz w sposób, który zapewni ciągłość prowadzenia rodzinnego biznesu, a jednocześnie zabezpieczy finansowo pozostałych członków rodziny.
Jeśli chcesz spokojnie wybrać moment przejścia na emeryturę i nie martwić się o losy swojego rodzinnego interesu zacznij planować już dziś.

radca prawny Mariusz Bialic
tel. kom. 696 – 002 – 988
tel. stac. 077 - 453 15 65 
Bialic & Sokołowski Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów s.c.
ul. Kościuszki 30/3, Opole 45-062
www.bialicsokolowski.pl
info@bialicsokolowski.pl

Wszystkie aktualności

Partnerzy