
Walne zgromadzenie Izby Gospodarczej „Śląsk” wybrało nową Radę i Zarząd Izby. Dotychczasowy zarząd zdobył absolutorium oraz silny mandat zaufania, jako podsumowanie intensywnej, ostatniej kadencji.
Sprawozdawczo-wyborcze Walne Zgromadzenie Członków Izby Gospodarczej „Śląsk” odbyło się w piątek, w gościnnych progach Dworu Hubertus w Brynicy, gromadząc reprezentantów zrzeszonych firm, ale również przedstawicieli innych instytucji otoczenia biznesu i fundacji.
Najważniejszym punktem części sprawozdawczej było przedstawienie przez Prezesa Izby Waldemara Mazura raportu z działalności za rok 2025, który obfitował w wydarzenia biznesowe dla członków izby oraz przyniósł bliższą współpracę z innymi organizacjami wspierającymi przedsiębiorców. Zarząd zaprezentował realizowane projekty, inicjatywy networkingowe, działania na rzecz ochrony interesów oraz promocji swoich przedsiębiorców.
– Absolutorium to nie tylko formalność, ale też potężny mandat zaufania od naszych firm. To także potwierdzenie, że kierunek rozwoju Izby jest właściwy i znajduje poparcie. Idziemy w stronę nowoczesności, integracji oraz odpowiedzi na realne potrzeby firm. Dziękujemy za każdy głos i poparcie każdej wspólnej inicjatywy – podsumował Prezes Zarządu Waldemar Mazur.
Specjalne wyróżnienia i podziękowania otrzymali: Claudius Badura – za wieloletnie pełnienie funkcji prezesa IGŚ, Erwin Filipczyk – Prezes Zarządu Spółki Śląskie Kruszywa Naturalne za wsparcie działalności izby, Andrzej Frey, Norbert Rasch, Georg Smuda, wszyscy za wieloletnią pracę na rzecz organizacji, a także Henryk Wróbel – Prezes Fundacji Rozwoju Śląska za wsparcie biznesowe izby.
Wyborcza część spotkania przyniosła wyłonienie nowego 8-osobowego składu Rady Izby Gospodarczej „Śląsk”. Do tego ważnego statutowego organu weszły firmy z sektorów: produkcji mebli, energetyki, usług reklamowych, finansów, agencji ochrony, kancelarii prawnych, usług medialnych i bhp.
– Głównym zadaniem Rady Izby na najbliższe lata będzie wytyczenie ścieżek rozwoju izby, działania na rzecz lokalnych przedsiębiorców oraz tworzenie jeszcze lepszych warunków do networkingu i budowania przewagi konkurencyjnej – zapowiedział Prezes Waldemar Mazur.
Rada Izby jako najważniejszy organ statutowy Izby Gospodarczej „Śląsk”, będzie również inicjowała i wspierała działania służące realizacji wszystkich celów statutowych.
Po zamknięciu części oficjalnej, spotkanie przeszło w wieczorny networking, czyli rozmowy o nowych kontraktach, wymianę doświadczeń i wspólne świętowanie sukcesów.
Dziękujemy wszystkim Członkom za liczne przybycie i aktywny udział w budowaniu przyszłości naszej organizacji!
Izba Gospodarcza „Śląsk” serdecznie dziękuje Dworowi Hubertus za profesjonalną organizację wydarzenia, znakomite zaplecze konferencyjne oraz doskonałe menu.
Poniżej prezentujemy oficjalny skład nowo wybranej Rady Izby Gospodarczej „Śląsk” na lata 2026 – 2030:
Claudius Badura
Tomasz Bazan
Andrzej Frey
Dawid Hadamek
Wojciech Langer
Waldemar Mazur
Karina Pluskota
Michał Szulc
Zarząd Izby Gospodarczej „Śląsk” na lata 2026 – 2030
Waldemar Mazur – Prezes Zarządu
Andrzej Frey – Wiceprezes
Tomasz Bazan – Wiceprezes
Oto fotorelacja z wydarzenia:
