Firma Roku 2019

W środę 16.12.2020  w odbyło  się wręczenie nagród w organizowanym przez Izbę Gospodarczą „Śląsk” konkursie „ Firma Roku 2019”.

Rozdanie Nagród w konkursie Firma Roku 2019,  Opole, 16 grudnia 2020.
3 marca 2020 roku w Opolu odbyły się obrady Kapituły Konkursu „Firma Roku 2019”.  Obrady odbywały się w niezwykle gorącej atmosferze, wtedy, jeszcze nikt nie  przypuszczał, że finał tak ważnego wydarzenia  dla Izby, jakim niewątpliwie jest konkurs Firma Roku, odbędzie się w tak kameralnym anturażu. Izba Gospodarcza Śląsk od wielu lat organizuje Galę Biznesu, która dedykowana jest laureatom konkursu,  jej  tegoroczna, XVII edycja, planowana na 20 marca została odwołana. Niestety, sytuacja, która jeszcze w marcu mogła dawać nadzieję na ustabilizowanie  i powrót  do normalnego funkcjonowania, zarówno na gruncie życia zawodowego jak i prywatnego, jesienią, okazała się być złudną, zmuszając, ale też ucząc nas, podejmować działania niestandardowe, czasem wychodzące poza przyjęte konwenanse. Zgodzicie się Państwo, że w każdej nawet najtrudniejszej sytuacji należy dostrzegać jej pozytywne strony, zwłaszcza kiedy prowadzimy działalność gospodarczą i nierzadko podejmujemy odpowiedzialność za pracowników, ta z którą dzisiaj się mierzymy pokazuję – Państwa siłę. Siłę, która pozwoliła dostosować, modernizować i reagować w  bardzo szybkim tempie na trudne okoliczności, dlatego chcielibyśmy zaznaczyć, że tegoroczne nagrody mają szczególny wymiar, stanowią bowiem niepodważalny dowód determinacji oraz odwagi w dążeniu do  celu, jakim jest bycie kapitanem na okręcie przedsiębiorczości.- mówił podczas uroczystości Claudius Badura, prezes Izby. 

Pierwszą z kategorii konkursu Firma Roku 2019 – była Kategoria Produkt / Usługa Roku

Zgłoszenia konkursowe były niezwykle ciekawe i pomysłowe, co nie ułatwiało wyboru. Kapituła Konkursu w tej kategorii brała pod uwagę innowacyjność, dostępność produktu lub usługi dla szerszego grona odbiorców oraz użyteczność publiczną.

W kategorii Produkt/Usługa Roku 2019 -  Nagrodę  otrzymała firma Everest Climbing Sp. z o.o. – z  Prószkowa, za  ściankę wspinaczkową EVEREST. Nagrodę odebrał pan Piotr Małecki – Prezes Spółki. www.everest-climbing.comKategoria Junior Biznesu 2019, kategoria dedykowana przedsiębiorcom wchodzącym na rynek gospodarczy. W tej kategorii Kapituła oceniała rentowność przedsiębiorstwa, pomysł i zakres działalności oraz dynamizm rozwoju. 

W kategorii Junior Biznesu 2019 
– nagroda została przyznana Firmie Menzel Elektortechnika, Robert Menzel z Borkowic – za profesjonalne przygotowanie przedsiębiorstwa do wejścia na rynek  oraz dynamizm w jego rozwoju. Nagrodę odebrał właściciel Robert Menzel. www.menzel-fotowoltaika.pl


Kategoria Firma Roku 2019 –  kategoria, w której Kapituła brała pod uwagę okres prowadzonej działalności, rozwój przedsiębiorstwa na przestrzeni lat, wzrost zatrudnienia, dostosowanie się do potrzeb rynku, zasięg działalności. 

W kategorii Firma Roku 2019
 – nagroda została przyznana Firmie Czora Sp. z o.o. Sp. K. z Opola – za stały i stabilny rozwój firmy o zasięgu międzynarodowym oraz profesjonalizm w zakresie produkcji elementów metalowych oraz świadczonych usług: spawania, cięcia i zgrzewania. Nagrodę odebrał  właściciel pan Patryk Czora.  www.czora.euW drugiej części uroczystości zostały przyznane Nagrody Rady Izby. Nagroda Rady Izby, przyznawana jest  firmom  członkowskim, które poprzez wieloletnią działalność na rzecz Izby w szczególny sposób przyczyniły  się do jej rozwoju. 

Niecodzienną sytuacją jest jednak fakt, że  tegoroczna Nagroda Rady Izby, została przyznana dwóm firmom:

Piotra Matyszoka – PAMAS Sp. z o.o. Sp. K. www.pamas.ploraz

Andrzeja Pawlika - Turenwerke sp. z o.o. www.turenwerke.pl
Nagrody wręczali: Claudius Badura prezes Izby, Georg Smuda wiceprezes Izby, Norbert Rasch wiceprezes Izby. 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wręczania nagród (kliknij tutaj).
 

Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym i laureatom XVII edycji Konkursu “Firma Roku”!

Zarząd Izby Gospodarczej „Śląsk” składa podziękowania na ręce sponsorów Gali: Fundacji Rozwoju Śląska oraz
Agencji Pracy APN.

 

Wszystkie aktualności

Partnerzy