Zaproszenie. Dialog Obywatelski pn. : “Regiony, Tożsamość, Przenikanie Kultury”

Zapraszamy do udziału w Dialogu Obywatelskim pn. : “Regiony, Tożsamość, Przenikanie Kultury”, który jest organizowany przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu w przepięknej scenerii zespołu pałacowo-parkowego w Bukowcu k/Jeleniej Góry.

Spotkanie odbędzie się w dniu 8 września (sobota) 2018r.

Wydarzenie  poświęcone będzie dziedzictwu europejskiemu, roli kultury w budowaniu tożsamości europejskiej regionów i roli regionów w budowaniu tożsamości kulturowej w Czechach, Niemczech i  Polsce a wezmą w nim udział przedstawiciele środowisk kultury tych właśnie krajów (program poniżej),

Po zakończeniu spotkania uczestników zapraszamy na operę „Fidelio” Ludviga Van Beethovena w wykonaniu Opery Wrocławskiej .

Do udziału w wydarzeniu gorąco zachęcamy członków organizacji pozarządowych i środowisk związanych z krzewieniem kultury, inicjatorów różnych wydarzeń oraz mieszkańcom regionu, którym ww. temat „leży” na sercu.

 

PRELEGENCI: Sixtine Bouygues- Wicedyrektorka w Dyrekcji ds. Komunikacji Komisji Europejskiej, Ewa Filipp- Wicedyrektorka Opery Wrocławskiej, Aleksander Kaczorowski –tłumacz literatury czeskiej, pisarz, dziennikarz, Radka Denemarková – czeska pisarka (TBC) , Ulf Grossman – niemiecki kulturoznawca (TBC).

 

PROGRAM:

13:15-14:00 – rejestracja

14:00-16:00 – Dialog Obywatelski

16:00-17:00 – Przerwa, niewielki poczęstunek (napoje, przekąski)

17:00-19:30 – opera „Fidelio” Ludviga Van Beethovena w wykonaniu Opery Wrocławskiej (wstęp wolny dla uczestników Dialogu Obywatelskiego)

  1. 20:00- wyjazd z Bukowca

 

Zgłoszenia przyjmuje Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Opole do dnia 04 września 2018r., do godz. 10.00.

Koszty wyjazdu pokrywa Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

Zbiórka w Opolu (miejsce doprecyzujemy).

Kontakt : Maria Woźniak, e-mail: europe-direct.opole@ocrg.opolskie.pl, tel. 77 40 33 642; kom. +48 533 314 483 lub +48 881 306 423

 

Opera  „Fidelio” Ludviga Van Beethovena- krótki opis :

Koniec XVIII wieku, hiszpańskie więzienie dla skazańców politycznych w okolicach Sewilli. Don Florestan  odkrywa nadużycia naczelnika więzienia. Zostaje wtrącony do lochu, a słuch po nim ginie. Jego żona przebiera się za młodzieńca o imieniu Fidelio i zatrudnia się u więziennego dozorcy, by odkryć prawdę o ukochanym. Dwuaktowa opera Ludwiga van Beethovena została wystawiona w 2015 roku podczas Festiwalu w Salzburgu.

Wszystkie aktualności

Partnerzy