http://igsilesia.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/825839slovnikpl_cz.jpg http://igsilesia.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/714482IZBA_GOSPODARCZA_LOGO_KOLOR.png

pożyczki
pożyczki2

Newsletter

Zapisani ze strony www 

Współpraca:
LogoFRS2016

logoOCRGnowe


herb powiatu opolskiego

Nominowani w Konkursie Firma Roku 2014
Nominowani w Konkursie Firma Roku 2014
 
W dniu 02 marca 2015r. odbyło się zebranie Kapituły Konkursu Firma Roku 2014, w trakcie którego wyłonione zostały firmy nominowane w trzech Kategoriach: przedsiębiorstwo, produkt / usługa, junior biznesu. Poniżej przybliżamy sylwetki nominowanych. Konkurs Firma Roku 2014 rozstrzygnięty zostanie w trakcie XIV Gali Biznesu, która odbędzie się 21 marca 2015r. w domExpo w Opolu.


KATEGORIA PRZEDSIĘBIORSTWO

Stolarstwo Import-Export DUDEK H&H Sp. j.
ul. Opolska 48 46-045 Kotórz Mały
tel. 77 421 20 28 fax 77 421 20 02
www.dudek-hh.pl
Firma Dudek H&H istnieje na rynku od 1984 roku. Obecnie przedsiębiorstwo stanowi kompleks zakładów produkcyjnych, na który początkowo składały się części wykonujące drzwi i okna drewniane. Obserwacja zmieniających się trendów budowlanych wytyczyła nową ścieżkę polityki rozwoju i zaowocowała rozbudową zakładu. Celem inwestycji było rozpoczęcie produkcji dźwigarów drewnianych "I-beams" do budowy domów szkieletowych pasywnych, które stanowią przełom na rynku budowlanym. W ślad za wdrożeniem nowej technologii, w wachlarz produktów dołożone zostały okna i drzwi pasywne, a wszystko po to by klienci mogli jeszcze szybciej i ekonomiczniej budować domy, które zgodnie ze światowymi trendami będą proekologiczne. Firma DUDEK H&H na chwilę obecną eksportuje swoje produkty na całą Europę, a te świetnie sprawdzają się w mroźnej Skandynawii, jak również wilgotnym klimacie wybrzeża Atlantyku. Wysoka jakość, przemyślane rozwiązania i ciągły proces doskonalenia stosowanych rozwiązań pozwala dostarczać produkty spełniające wymagania każdego klienta.

Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o.
ul. Kościelna 1, 47-300 Krapkowice
tel. +48 77 402 10 00, fax +48 77 402 10 16
skn.pl
Firma Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o. z siedzibą w Krapkowicach, znana także jako SKN, działa na rynku od 20 lat. Firma jest generalnym dystrybutorem kruszyw produkowanych przez kopalnie wchodzące w skład koncernu Basalt AG. Oferuje kruszywa drogowe i kolejowe, masy asfaltowe stosowane w budownictwie drogowym i mostowym. Z kruszyw SKN wykonywane są drogi począwszy od niewielkich inwestycji gminnych, a skończywszy na praktycznie wszystkich kontraktach autostradowych w Polsce.  Od 2009 roku w firmie funkcjonuje Dział Budownictwa Kubaturowego, który zajmuje się kompleksowymi rozwiązaniami w zakresie SYSTEMÓW USZCZELNIEŃ HYDROIZOLACYJNYCH poprzez sprzedaż produktów niemieckiej marki BORNIT. Rozwiązania SKN znalazły zastosowanie w wielu obiektach jak np. dworzec kolejowy we Wrocławiu czy terminal na lotnisku w Krakowie. Firma prowadzi także sprzedaż łupka naturalnego Rathscheck Schiefer stosowanego do pokryć dachowych i elewacji. Łupek to produkt najwyższej jakości, niezwykle trwały i elegancki. SKN oprócz typowej dystrybucji łupka, prowadzi także usługi doradczo-szkoleniowe z zakresu technik montażu  dla dekarzy i architektów. Spółka aktywnie promuje również materiał i dobre rzemiosło dekarskie, zarówno w regionie jak i innych województwach, biorąc udział w targach budowlanych i pokazach sztuki dekarskiej. Największy magazyn łupka  w Polsce i dobrze zorganizowana logistyka pozwala na podjęcie się realizacji każdego zadania. Aktualnie spółka zatrudnia 31 pracowników, pracujących w centrali firmy w Krapkowicach, jak i oddziałach w Dobrej, Warszawie, Gdyni, Poznaniu, Wałbrzychu, Katowicach i Łodzi.

Tartak i Zakład Stolarski Janina i Wacław Witkowscy Sp. J.
Rychłowice 21B, 98-300 Wieluń
tel./fax 43 842 86 00 
www.tartakjww.pl
Tartak i Zakład Stolarski Janina i Wacław Witkowscy to firma rodzinna, która specjalizuje się w projektowaniu i wykonawstwie konstrukcji drewnianych dachów i całych obiektów. Spółka należy do czołówki firm w Polsce, które produkują wiązary drewniane. Dodatkowo, dysponuje własnym biurem projektowym, zatrudnia konstruktorów oraz korzysta ze specjalistycznych programów, które współpracują z maszynami CNC. Tartak posiada duże doświadczenie w zakresie realizacji obiektów o najróżniejszym przeznaczeniu i wielkości: od drobnych projektów poprzez specjalistyczne opakowania drewniane przeznaczone do transportu towarów, a nawet elementy architektury sakralnej po replik dużych jednostek pływających. Obecnie zakład jest w okresie dynamicznej modernizacji. W zeszłym roku została uruchomiona nowoczesna linia przetarcia drewna okrągłego. Ponadto Tartak Witkowscy współpracując z Wydziałem Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w oparciu o wyniki badań i analiz, wdrożył innowacyjną technologię kompostowania kory drzew iglastych i liściastych. W czerwcu tego roku zakład uruchomi, będącą obecnie w fazie testów, pierwszą w Polsce automatyczną linię do mechanicznego sortowania wytrzymałościowego drewna konstrukcyjnego. Firma Tartak Witowscy wspiera lokalne szkoły i stowarzyszenia natomiast sami właściciele biorą czynny udział w pracach wielu organizacji okołobiznesowych.


KATEGORIA PRODUKT / USŁUGA

BRUK Sp. z o.o.
ul. Nowa 28G, 44-352 Czyżowice (k. Wodzisławia Śląskiego)
tel. 32 456 09 70,   32 456 09 71  
www.bruk.info.pl www.modernline.info.pl
Reprezentowana obecnie przez pana Andrzeja Buchcika spółka BRUK powstała na początku lat 90-tych jako jedna z pierwszych firm produkująca wibroprasowaną kostkę brukową. Od początku swojej działalności firma była wyposażona w najnowsze maszyny i urządzenia, co pozwoliło na zajęcie pozycji lidera na lokalnym rynku branży budowlanej. Do konkursu nominowana została nowoczesna i minimalistyczna marka produktów betonowych Modern Line, w której skład wchodzą wyroby nawierzchniowe oraz nietypowe elementy małej architektury - Manu Line. Manu Line to produkty o wyważonej kompozycji i mocno oszczędnym designie w skandynawskim stylu. To idealnie rozwiązanie zarówno dla przestrzeni prywatnej, jak i publicznej. Betonowe meble oraz donice wyróżniają się nie tylko nowoczesnym designem, ale również wysoką jakością i precyzją wykonania. Marka Modern Lines kierowana jest do miłośników nowoczesnego designu, czyli wszystkich tych, którzy poszukują nietypowych form betonowych. Produkty tej linii, zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej”, łączą w sobie innowacyjne rozwiązania technologiczne z minimalistycznym, ale stylowym zacięciem. Wszystkie elementy tworzone są w technologii ręcznego odlewania oraz występują w 3 rodzajach powierzchni i dwunastu kolorach. Dodatkowo charakteryzują się wyjątkowo gładką fakturą oraz zwiększoną mrozoodpornością i wodoszczelnością. Dzięki wprowadzeniu innowacyjnych na polskim rynku produktów cienkościennych, a co za tym idzie ograniczeniu ilości wykorzystanych surowców, kolekcja Manu Line wpisuje się do grupy produktów ekoinnowacyjnych.

PAMAS Piotr Matyszok Zakład Przetwórstwa Mięsnego
47-110 Kolonowskie, ul. Szkolna 9
tel. +48 77 40 48 770, fax  +48 77 40 48 772
www.pamas.pl
Zakład Przetwórstwa Mięsnego PAMAS Piotr Matyszok z Kolonowskiego to rodzinna firma, która specjalizuje się w produkcji szlachetnej wędliny- Salami Dojrzewającego. Do konkursu nominowany został innowacyjny na krajowym rynku produkt - salami z pomidorami i bazylią. Wędlina ta cechuje się drobno rozrobionym mięsem wieprzowym i posypką smakową w kompozycji suszonych pomidorów z bazylią oraz niewielkiej ilości czosnku, a jego zwarta konsystencja powstaje dzięki długiemu procesowi dojrzewania. Salami firmy PAMAS wytwarzane według tradycyjnych, wypracowanych przez lata receptur, charakteryzuje się wyszukanym i niepowtarzalnym smakiem oraz gwarantuje wysoką jakość. Walory salami zostały docenione podczas wielu branżowych konkursów ogólnokrajowych oraz regionalnych, gdzie firma otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia. Duży popyt na produkty firmy PAMAS doprowadził do rozbudowy zakładu w 2013 roku. Ponieważ salami im dłużej dojrzewa tym lepsze jest w smaku wprowadzano nowoczesne linie produkcyjne, co pozwala na zwiększenie zapasów i możliwość reagowania na potrzeby rynku oraz podniesienie estetyki wyrobów.

Smuda Consulting
ul. Opolska 133 46-081 Dobrzeń Mały
tel.  +48 774032426, fax: +48 774032427
www.smuda-consulting.com
Należąca do pana Georga Smudy firma Smuda Consulting założona została w 2006 roku. Nominowany w konkursie produkt to SC-media, na które w chwili obecnej składają się trzy prężnie rozwijające się portale internetowe, zajmujące się bieżącą wymianą informacji pomiędzy społeczeństwem polskim, a krajami niemieckojęzycznymi. Ponadto, celem SC-media jest  zacieśnianie i wzmacnianie wzajemnego zaufania przede wszystkim w sferze gospodarczej. Pierwszy z tych portali to Job-Profi - informacyjno-gospodarcza gazeta internetowa w języku polskim o krajach niemieckojęzycznych, która codziennie dostarcza najświeższych wiadomości z Austrii, Niemiec i Szwajcarii. Portal Polen Journal to niemieckojęzyczna internetowa gazeta o Polsce w kontekście gospodarczym i informacyjnym. Trzecim elementem SC-media jest Projekt Profi, który nakierowany jest przede wszystkim na przedsiębiorców, osoby kreatywne oraz deweloperów. Serwis ten łączący zleceniodawców z Austrii, Niemiec i Szwajcarii z polskimi wykonawcami i  umożliwia pozyskanie nowych klientów i wykonywanie zleceń za naszą zachodnią granicą. Wspomaga także osoby pomysłowe, szukające wspólników z odpowiednim wsparciem finansowym. Integralną częścią serwisu jest baza terenów inwestycyjnych, która ma zachęcać zachodnich inwestorów do lokowania kapitału w Polsce.


KATEGORIA JUNIOR BIZNESU

ADJ BABY FURNITURE Dominik Jurga
ul. Oławska 21 46-100  Namysłów
tel. 721 586 861
www.adjbabyfurniture.eu
Od marca 2012 roku firma Dominika Jurgi zajmowała się doradztwem z zakresu optymalizacji kosztów działalności gospodarczej oraz organizacją procesów technologicznych  przedsiębiorstw produkcyjnych. Właściciel  firmy ADJ Consulting postanowił wykorzystać dotychczas zdobyte doświadczenie i  przygotowanie merytoryczne przejmując firmę produkcyjną w Namysłowie. Obecnie firma ADJ BABY FURNITURE zatrudnia 37 pracowników i zajmuje się produkcją szerokiej gamy mebli dziecięcych oraz sprzedażą kompletnego wyposażenia w postaci pościeli i materacy m.in. do łóżeczek, kołysek i koszy. Wszystkie produkowane meble spełniają rygorystyczne, międzynarodowe normy odnośnie ekologii, bezpieczeństwa oraz jakości. Firma nieustannie tworzy nowe projekty zachowując najwyższy komfort użytkowania oraz spełniając oczekiwania zarówno dzieci jak i rodziców. Wyroby oferowane przez firmę eksportowane są do Niemiec oraz Wielkiej Brytanii , a w przyszłości mają zagościć na holenderskim i francuskim  rynku. W najbliższym czasie planowany jest również wzrost zatrudnienia poprzez inwestycję w park maszynowy do obróbki materiałów drewnopochodnych.

"DoradKom" Doradztwo i szkolenia Dorota Jaworska
ul. Katowicka 39 lok. 309 45-061 Opole
tel. 606 498 770
www.doradkom.pl
Firma DoradKom specjalizuje się w coachingu, doradztwie i szkoleniach biznesowych oraz komunikacji wewnętrznej. Właścicielem firmy jest Dorota Jaworska, która posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi oraz PR,  jest Certyfikowanym Trenerem Biznesu House of Skills, akredytowanym Coach’em ICF ACC oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Swoją pasją, jaką jest coaching, dzieli się z innymi szerząc m.in. świadomość coachingową w środowisku lokalnym Hasłem przewodnim działalności DoradKom  jest współpraca oparta na zaufaniu. Firma posiada szeroką ofertę usług dopasowanych zarówno do firm jak i do klienta indywidualnego oraz współpracuje z profesjonalnymi trenerami, coachami i doradcami, z których każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie. Ofertę przedsiębiorstwa uzupełniają także usługi organizacji eventów, warsztatów kulinarnych oraz imprez integracyjnych dla pracowników firm i instytucji publicznych. Połączenie szkoleń z nowatorskimi wyjazdami integracyjnymi, np. kuchni molekularnej, zapewnia spełnienie wszelkich oczekiwań uczestników. Z kolei połączenie coachingu z warsztatami kulinarnymi to pomysł Doroty Jaworskiej, który jak się okazuje jest strzałem w dziesiątkę, bo daje wymierne efekty dla pracodawców i pracowników, i jest niepowtarzalny w Polsce. DoradKom to setki godzin coachingowych i szkoleniowych, tysiące godzin doradczych, profesjonalne podejście i otwartość na potrzeby Klienta oraz najlepsi eksperci.

EKOUNIVERSA Sp. z o.o.
ul. Ozimska 184/9 45-310 Opole
tel./fax: +48 77 458 06 84
ekouniversa.pl
EKOUNIVERSA jest firmą świadczącą kompleksowe usługi w zakresie ochrony środowiska. Jej założycielami są trzy młode, ambitne i energiczne  kobiety: Ewa Stanisławiak, Anna Tarnawska i Kamila Lerner, które z pasją i zaangażowaniem od lat zajmują się tematyką ochrony środowiska. Jak same mówią: przyjaźń i zaufanie poparte wiedzą i doświadczeniem pozwoliły zrealizować plany i marzenia o własnej działalności. Powierzone firmie zadania zawsze wykonywane są rzetelnie i terminowo, co mogą potwierdzają stali klienci. Podejmując współpracę EKOUNIVERSA staje  się partnerem, który swoim doświadczeniem wspiera przedsiębiorcę na każdym etapie prowadzonej działalności - od planowania inwestycji, poprzez jej realizację i eksploatację. Spółka z powodzeniem współpracuje zarówno z dużymi koncernami międzynarodowymi, jak i z firmami z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Rozwiązania jakie proponuje swoim klientom zawsze służą ochronie środowiska, ale są także racjonalne z punktu widzenia rozwoju prowadzonej działalności. EKOUNIVERSA to zespół wyspecjalizowanych konsultantów, inżynierów i menadżerów z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu środowiskiem, którzy potrafią stosować skomplikowane prawo w zakresie ochrony środowiska obowiązujące w Polsce i w Unii Europejskiej.
 

sponsorzy 2015 gala pod artykuy
 
 
 

   

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików cookie. Konfigurację akceptacji ciasteczek umożliwiają ustawienia przeglądarki internetowej.

Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.