http://igsilesia.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/825839slovnikpl_cz.jpg http://igsilesia.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/714482IZBA_GOSPODARCZA_LOGO_KOLOR.png

pożyczki
pożyczki2

Newsletter

Zapisani ze strony www 

Współpraca:
LogoFRS2016

logoOCRGnowe


herb powiatu opolskiego

NAGRODY W KONKURSIE FIRMA ROKU 2014 IZBY GOSPODARCZEJ „ŚLĄSK” ZOSTAŁY WRĘCZONE
W ubiegłą sobotę- 21 marca wręczone zostały nagrody dla najlepszych firm skupionych wokół Izby Gospodarczej „Śląsk”. Jego celem jest nagrodzenie firm, które w minionym roku szczególnie odznaczyły się na arenie gospodarczej między innymi poprzez wdrażanie innowacji, prowadzenie nowych inwestycji, wysoką jakość i konkurencyjność oferowanych produktów, i usług oraz dynamiczny rozwój.

8
W konkursie Izby Gospodarczej „Śląsk” Firma Roku 2014 wręczono statuetki w trzech kategoriach: przedsiębiorstwo, produkt / usługa, junior biznesu.

LAUREATAMI W KONKURSIE ZOSTALI

W kategorii PRZEDSIĘBIORSTWO po raz pierwszy ex aequo:
Stolarstwo Import-Export DUDEK H&H sp. j. www.dudek-hh.pl
Firma Dudek H&H stanowi kompleks zakładów produkcyjnych, na który składa się część wykonujące drzwi i okna drewniane oraz dźwigary drewniane "I-beams" do budowy domów szkieletowych pasywnych. W ślad za wdrożeniem nowej technologii, w wachlarz produktów dołożone zostały proekologiczne okna i drzwi pasywne. Firma DUDEK H&H na chwilę obecną eksportuje swoje produkty na całą Europę.
Tartak i Zakład Stolarski Janina i Wacław Witkowscy z Rychłowic koło Wielunia, www.tartakjww.pl
Tartak i Zakład Stolarski Janina i Wacław Witkowscy to firma rodzinna, która specjalizuje się w projektowaniu i wykonawstwie konstrukcji drewnianych. Spółka należy do czołówki firm w Polsce, które produkują wiązary drewniane. Dodatkowo, dysponuje własnym biurem projektowym. Tartak posiada duże doświadczenie w zakresie realizacji obiektów o najróżniejszym przeznaczeniu i wielkości: od drobnych po replik dużych jednostek pływających. W tartaku funkcjonuje linia przetarcia drewna okrągłego, wdrożono technologię kompostowania kory, niebawem zostanie uruchomiona pierwsza w Polsce automatyczną linia do mechanicznego sortowania wytrzymałościowego drewna konstrukcyjnego.

W kategorii PRODUKT / USŁUGA:
BRUK Sp. z o. o. – marka produktów betonowych Modern Line www.bruk.info.pl  www.modernline.info.pl
Do konkursu nominowana została marka produktów betonowych Modern Line, w której skład wchodzą wyroby nawierzchniowe oraz nietypowe elementy małej architektury - Manu Line. Dzięki wprowadzeniu innowacyjnych na polskim rynku produktów cienkościennych, a co za tym idzie ograniczeniu ilości wykorzystanych surowców, kolekcja Manu Line wpisuje się do grupy produktów ekoinnowacyjnych.

W kategorii JUNIOR BIZNESU:
EKOUNIVERSA Sp. z o.o., ekouniversa.pl
EKOUNIVERSA jest firmą świadczącą kompleksowe usługi w zakresie ochrony środowiska. Firma swoim doświadczeniem wspiera przedsiębiorców na każdym etapie prowadzonej działalności - od planowania inwestycji, poprzez jej realizację i eksploatację. Z powodzeniem współpracuje zarówno z dużymi koncernami międzynarodowymi, jak i z firmami z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Rozwiązania jakie proponuje klientom zawsze służą ochronie środowiska, ale są także racjonalne z punktu widzenia rozwoju prowadzonej działalności

FIRMY WYRÓŻNIONE W KONKURSIE

Wszystkim pozostałym firmom nominowanym wręczono Wyróżnienia w Konkursie Izby Gospodarczej „Śląsk” .

W kategorii PRZEDSIĘBIORSTWO:
Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o., skn.pl
Firma Śląskie Kruszywa Naturalne, działa na rynku od 20 lat. Firma jest generalnym dystrybutorem kruszyw produkowanych przez kopalnie wchodzące w skład koncernu Basalt AG. Oferuje kruszywa drogowe i kolejowe, masy asfaltowe stosowane w budownictwie drogowym i mostowym. W firmie funkcjonuje Dział Budownictwa Kubaturowego, który zajmuje się kompleksowymi rozwiązaniami w zakresie systemów uszczelnień hydroizolacyjnych. Firma prowadzi także sprzedaż łupka naturalnego Rathscheck Schiefer stosowanego do pokryć dachowych i elewacji. SKN oprócz typowej dystrybucji łupka, prowadzi także usługi doradczo-szkoleniowe z zakresu technik montażu dla dekarzy i architektów. Aktualnie spółka zatrudnia 31 pracowników, pracujących w centrali firmy w Krapkowicach, jak i oddziałach w siedmiu oddziałach.

W kategorii PRODUKT / USŁUGA:
PAMAS Piotr Matyszok Zakład Przetwórstwa Mięsnego, www.pamas.pl
Zakład Przetwórstwa Mięsnego PAMAS Piotr Matyszok z Kolonowskiego to rodzinna firma, specjalizująca się w produkcji szlachetnej wędliny- Salami Dojrzewającego. Do konkursu nominowany został innowacyjny na krajowym rynku produkt - salami z pomidorami i bazylią. Wędlina ta cechuje się drobno rozrobionym mięsem wieprzowym i posypką smakową w kompozycji suszonych pomidorów z bazylią oraz niewielkiej ilości czosnku. Salami firmy PAMAS wytwarzane według tradycyjnych, wypracowanych przez lata receptur, charakteryzuje się wyszukanym i niepowtarzalnym smakiem oraz gwarantuje wysoką jakość.
Smuda Consulting, www.smuda-consulting.com
Produktem firmy Smuda Consulting nominowanym w konkursie są SC-media, na które w chwili obecnej składają się trzy prężnie rozwijające się portale internetowe, zajmujące się bieżącą wymianą informacji pomiędzy społeczeństwem polskim, a krajami niemieckojęzycznymi. Ponadto, celem SC-media jest zacieśnianie i wzmacnianie wzajemnego zaufania przede wszystkim w sferze gospodarczej. Pierwszy z tych portali to Job-Profi - informacyjno-gospodarcza gazeta internetowa. Portal Polen Journal to niemieckojęzyczna internetowa gazeta o Polsce. Trzecim elementem SC-media jest Projekt Profi, który nakierowany jest przede wszystkim na przedsiębiorców.

W kategorii JUNIOR BIZNESU:
• ADJ BABY FUNITURE Dominik Jurga, www.adjbabyfurniture.eu
Firma ADJ BABY FURNITURE zatrudnia 37 pracowników i zajmuje się produkcją szerokiej gamy mebli dziecięcych oraz sprzedażą kompletnego wyposażenia w postaci pościeli i materacy m.in. do łóżeczek, kołysek i koszy. Wszystkie produkowane meble spełniają rygorystyczne, międzynarodowe normy odnośnie ekologii, bezpieczeństwa oraz jakości. Firma nieustannie tworzy nowe projekty zachowując najwyższy komfort użytkowania oraz spełniając oczekiwania zarówno dzieci jak i rodziców. Wyroby oferowane przez firmę eksportowane są do Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.
"DoradKom" Doradztwo i Szkolenia Dorota Jaworska, www.doradkom.pl
Firma DoradKom specjalizuje się w coachingu, doradztwie i szkoleniach biznesowych oraz komunikacji wewnętrznej. Właścicielem firmy jest Dorota Jaworska, która posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi oraz PR, jest Certyfikowanym Trenerem Biznesu House of Skills, akredytowanym Coach’em ICF ACC oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Firma posiada szeroką ofertę usług dopasowanych zarówno do firm jak i do klienta indywidualnego oraz współpracuje z profesjonalnymi trenerami, coachami i doradcami, z których każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie. Ofertę przedsiębiorstwa uzupełniają także usługi organizacji eventów, warsztatów kulinarnych oraz imprez integracyjnych dla pracowników firm i instytucji publicznych.

Podczas tegorocznej XIV Gali Biznesu Izba Gospodarcza „Śląsk” nadano także tytuł Członka Honorowego Izby Gospodarczej „Śląsk” prezesowi Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych Arnoldowi Czechowi. Tytuł został przyznany za aktywne wspierania przedsiębiorczości poprzez sprawne i efektywne zarządzanie funduszami pożyczkowymi.

sponsorzy gala 2015 mae
Szczegółowe indormacje o sponsorach znajdują się TUTAJ

 

   

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików cookie. Konfigurację akceptacji ciasteczek umożliwiają ustawienia przeglądarki internetowej.

Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.