KORONAWIRUS - obowiązujące regulacje, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy

Szanowni Państwo, w związku z aktualną sytuacją wywołaną koronawirusem wprowadzono na terenie kraju szereg obostrzeń oraz liczne zalecenia celem przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa. W znacznym stopniu ogranicza to możliwość swobodnego poruszania się nas wszystkich. Skutki całej sytuacji odczuwają przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy mierzą się ze znacznym spadkiem przychodów.

Rząd 18 marca 2020 r. zapowiedział wprowadzenie licznych regulacji, które mają przeciwdziałać negatywnym skutkom koronawirusa i pomóc przetrwać przedsiębiorcom w tym trudnym okresie. Nie wiadomo jednak, jak szybko uda się uchwalić zapowiedziane przepisy. W naszym systemie prawnym są już jednak regulacje, które pozwalają na podjęcie działań i ograniczyć skutki koronawirusa.

W związku z tym przygotowałem informacją,  na temat dostępnych regulacji, które można zastosować już w tej chwili, aby przeciwdziałać skutkom wywołanym koronawirusem. W informacji poruszam takie tematy jak: wpływ siły wyższej i nadzwyczajnej zmiany stosunków na wykonywanie umów, konsekwencje przestoju przedsiębiorstwa, zmiany warunków pracy i płacy, powierzanie pracy zdalnej, obowiązki i praw pracownika w trakcie kwarantanny, przestrzeganie zasad BHP, odroczenie płatności składek ZUS oraz możliwość zdalnego prowadzenia posiedzeń organów kolegialnych spółek.

 

Z poważaniem,
adw. Aleksander Giehsmann

Kancelaria Adwokacka AGK

adwokat Aleksander Giehsmann
ul. Marii Konopnickiej 7/5, 47-200 Kędzierzyn-Koźle
ul. Krawiecka 1/104, 50-148 Wrocław

Wszystkie aktualności

Partnerzy