Prezentacja niezwykłego art-book'a La Capella Sistina - Kaplica SykstyńskaW imieniu naszej firmy Członkowskiej GOLDENMARK Odział w Opolu serdecznie zapraszamy Państwa na pokaz dzieła z Kaplicy Sykstyńskiej na wyciągnięcie ręki. Patronat nad całym cyklem pokazów objęło OSSOLINEUM. Patronem wydarzenia w Opolu jest Prezydent Miasta oraz Miejska Biblioteka Publiczna.


Pokaz odbędzie się 12.07.2018 roku o godzinie 14.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, ul Minorytów 4.

Główną częścią wydarzenia będzie prezentacja albumów La Capella Sistina – Kaplica Sykstyńska. Art-book jest podzielony na  3 tomy o wymiarach 43,5 x 61 cm każdy o łącznej wadze 27 kg:

Tom I.Freski z XV wieku.

Tom II.Sklepienie.

Tom III.Sąd Ostateczny.

"La Cappella Sistina". Dzieła z Kaplicy Sykstyńskiej na wyciągnięcie ręki - już w Opolu!

W maju 2018 roku swoją premierę miało niezwykłe dzieło poligraficzne, które jest efektem kilkuletniej kampanii fotograficznej przeprowadzonej w jednym z najważniejszych zabytków świata. Przez 65 nocy zespół włoskich i światowych fotografów odwzorowywał najmniejsze szczegóły dzieł zdobiących ściany Kaplicy Sykstyńskiej. Na bazie 270 tys. zdjęć powstał niezwykły 3-tomowy album, który 12 lipca będzie można oglądać w Opolu. 

Album "La Cappella Sistina" to wspólne przedsięwzięcie Muzeów Watykańskich i włoskiego wydawcy Scripta Maneant. Na 776 stronach wydrukowano 800 zdjęć, w tym kilkadziesiąt w skali 1:1. Najwyższa jakość druku (Hexachrome - 6 kolorów) i duży format (43,5x61 cm) pozwoliły na wierne odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów. 

Na całym świecie wydawcy zdecydowali się na publikację jedynie 1999 sztuk numerowanych egzemplarzy. Do Polski trafiło 50 kompletów trzytomowego albumu. Niski nakład i unikatowość wydawnictwa powodują, że staje się on zaproszeniem do międzynarodowego programu mecenatu sztuki. 

Nabywcy albumu przyczynią się do refundacji kosztów 5-letniej pracy blisko 100 osób, które tworzyły cyfrową rekonstrukcję Kaplicy Sykstyńskiej, a następnie pracowały nad wydaniem albumu. Każdy nabywca otrzyma także osobiste podziękowania od Muzeów Watykańskich za udział w projekcie i indywidualne zaproszenie do prywatnego zwiedzania Kaplicy Sykstyńskiej po godzinach otwarcia - co nie jest dostępne w standardowej ofercie komercyjnej zwiedzania zabytku. 

W Polsce organizatorem trasy prezentacyjnej albumu jest Grupa Goldenmark. 

Więcej informacji o tym wyjątkowym albumie można znaleźć m.in. w licznych publikacjach prasowych na temat wydawnictwa:

https://www.youtube.com/watch?v=vLXs5CVVNNk
https://www.youtube.com/watch?v=GxjyTKOLOTc
https://goldenmark.com/pl/mysaver/kaplica-sykstynska/
https://wiadomosci.tvp.pl/36792607/kaplica-sykstynska-na-wyciagniecie-reki
https://www.polskieradio.pl/8/404/Artykul/2091456,La-Capella-Sistina-Dziela-kaplicy-Sykstynskiej-w-skali-11
https://warszawa.gosc.pl/doc/4635977.Album-o-Kaplicy-Sykstynskiej-w-skali-1-1

___

Kaplica Sykstyńska to jeden z największych zabytków światowego dziedzictwa kulturowego. To zbudowane w latach 1475-1483 miejsce połączyło losy 10 artystów i 5 papieży. Kaplica znajduje się w samym sercu Watykanu i jest tradycyjnym miejscem konklawe. Najsłynniejsze freski w Kaplicy Sykstyńskiej, sklepienie i "Sąd Ostateczny" wykonał Michał Anioł. Wśród twórców malowideł na ścianach bocznych kaplicy można jednak znaleźć całą plejadę “gwiazd” renesansowego malarstwa, na czele z takimi artystami jak Sandro Botticelli i Domenico Ghirlandaio, nauczyciel Michała Anioła.Izba Gospodarcza "Śląsk dysponuje 10 zaproszeniami na to niezwykłe wydarzenie.
Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do kontaktu w celu odebrania zaproszeń i zarezerwowania sobie miejsca.

Więcej informacji dostępne na stronie : Kaplica SykstyńskaIzba Gospodarcza "Śląsk"

Ul. Ozimska 184
45-310 Opole
tel. +48 77 453 84 83,
e-mail : a.kotulska@igsilesia.pl

Wszystkie aktualności

Partnerzy